top of page

ייעוץ קריירה

היחידה לייעוץ קריירה של מכון תימה

הזמן הרב בו אנו מבלים בעבודה, וההשפעה הרבה שיש לה לגבי כל פן בחיינו, החל מהסטטוס הכלכלי והחברתי שלנו ודרך הערך העצמי ותחושת ההגשמה העצמית שלנו, מדגישה את הצורך במציאת מקום עבודה, שתואם בדיוק את צרכינו ונטיותינו.  מקובל לחשוב, שבכדי לבנות קריירה מקצועית, יש למצוא את הכיוון שתואם את הכישורים שלנו. לאמיתו של דבר, תהליך בחירת העבודה מורכב בהרבה. הוא דורש שקלול של כל המשתנים האישיותיים, הרגשיים והביוגרפים, תוך נסיון להבחין בין הנטיות האינדבדואליות שלנו לבין מרכיבים רבים נוספים, המעורבים גם הם בתהליך הבחירה, כגון: נורמות חברתיות מקובלות לגבי 'המקצועות הנחשבים', תפיסות שונות לגבי הצורך בעבודה, מיתוסים לגבי העבודה 'קשה מאוד בימינו למצוא עבודה, צריך לקחת מה שיש', תפיסה לא נכונה של נקודות החוזק והחולשה וכו'. הקושי של אנשים למצוא את 'מקומם' בעולם העבודה דומה לעיתים לגישוש באפלה בו אנשים נוטים להיתקל שוב ושוב באותם קירות (פנימיים או חיצוניים) בלי להבין מה עוצר בעדם.

יחידת הייעוץ משלבת ידע מקצועי מתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית, עם נסיון בתהליכי גיוס ואבחון בשוק הישראלי והבינלאומי. השילוב יוצר מידע מעשי לגבי מגמות בשוק העבודה הדינאמי של היום, והקשרים שלנו, עשויים ליצור עבורך הזדמנויות.  היכולות של תימה לשלב בין ייעוץ מקצועי שמוביל לתובנות, לבין חיבור אמיתי לארגונים המחפשים אחר היתרון היחסי שלך, כאן טמון הכוח האמיתי של היחידה לייעוץ קריירה בקבוצת תימה.

לגלות מי אתה באמת

ביחידת הייעוץ של מכון תימה מאמינים כי בכדי להבין מה מניע או עוצר אתכם, יש להיכנס לתוך עולמכם האישי ולברר יחד אתכם מהן יכולותיכם, היתרון היחסי שלכם, מה שאיפותיכם והגורמים שמייצרים את ההתלבטות בה  אתם מצויים כיום.

לממש את הפוטנציאל שלך

אם תסתכל סביבך תמצא אנשים שקמים כל בוקר עם חיוך לעבודה. לעומת זאת, אחרים ורבים  'עושים מה שצריך לעשות'. פעמים רבות הסיבה לכך היא שאנשים נוטים יתר על המידה להסתמך בבחירות שהם מבצעים על דברים חיצוניים, כמו מה הולך היום בשוק, על דעותיהם של אחרים, ועל מה שנתפס כמקובל ויוקרתי. החלטה טובה לעומת זאת היא החלטה שנובעת ממודעות עצמית ליתרון היחסי הקיים בכל אחד מאיתנו ולנטייה האישית מה מעניין אותנו וגורם לנו סיפוק אישי.

למי מיועד השירות?

  • מסיימי לימודים אקדמאים.

  • קרייריסטים המעוניינים לבצע שינוי כיוון.

  • מעוניינים בקידום תעסוקתי.

  • פורשים או בתהליכי פרישה.

על הייעוץ

תחילת התהליך הוא פגישת היכרות מעמיקה עם פסיכולוג ולאחריה ייערך יום המבדקים למיפוי היכולות, נתוני  האישיות והנטיות המקצועיות שלך. 
יום המבדקים הינו ספציפי, אישי ומשתנה - בהתאם לשיחת הייעוץ הראשונה. 
ההמשך הוא בפגישות ייעוץ ומשוב. כאן תקבל עזרה בגיבוש החלטה, ומיקוד מעשי באפשרויות הקיימות – מה עושים ממחר בבוקר.

היום שאחרי הייעוץ – הליווי שלנו

מניסיוננו, ההבנה התיאורטית לא תמיד מספיקה בכדי להעניק את הביטחון והיכולת ליישם את הדברים בפועל. בשביל לשמר את התובנות והמסקנות שהושגו בתהליך וכדי לעקוב אחר היישום, קיימת אפשרות לשמור על הקשר במהלך הדרך. הניסיון מראה שליווי צמוד מצד דמות מקצועית מנוסה והיכולת ללוות אתכם 'בזמן אמת', מעניקה את תחושת הביטחון ומסייעת לתרגם את הדברים לפעולות בשטח.

​​​​​

מתלבטים איזו עבודה מתאימה לכם? מה ללמוד? האם אתם במקצוע הנכון? 

פנו אלינו עוד היום להכוונה תעסוקתית.

להתייעצות ראשונית חינם צור קשר בטלפון: 09-9578787

bottom of page