מחפשים עבודה? תימה מסייעת לכם בהכוונה מקצועית למציאת עבודה מתאימה

חזרת מהטיול הגדול, אבל עדיין מחפש את עצמך? מחפש שינוי מקצועי בחיים? מתלבט באיזו דרך לבחור?

ההחלטה על המקצוע שבו נעסוק בחיינו היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שאדם מקבל במהלך חייו.  בקבלת ההחלטה החשובה הזאת, חשוב לבצע הכוונה מקצועית על ידי גורם חיצוני ומקצועי. אנשים רבים בטוחים שהם יודעים במה ירצו לעסוק בחייהם, אך ללא הכוונה תעסוקתית, החלטה גורלית זאת לעיתים מושפעת מגורמים שונים בחייו של אדם. בחירת מקצוע לחיים שלא נעשתה מהשיקולים הנכונים תוביל בעתיד לתסכול רב בעבודה.

 מה היא בעצם הכוונה מקצועית

הכוונה מקצועית היא למעשה תהליך שמטרתו לכוון את מחפש העבודה לתחום הטוב והמתאים לו ביותר מבחינת יכולותיו, כישוריו והאפשרויות העומדות בשוק העבודה. מטרה נוספת בתהליך זה היא לסייע למחפש עבודה עם הקשיים שבבחירת מקצוע. הרעיון הבסיסי שעומד מאחורי הכוונה תעסוקתית היא לחבר בין רצון מחפש העבודה אל התנאים והמשרות המצויות בשוק כיום.
 
 
הליך נכון בדרך כלל יעשה על ידי אבחון פסיכולוג תעסוקתי או ארגוני, השכרתו של הפסיכולוג מאפשרת לו לעשות את החיבור בין אישיותו ועולמו הפנימי של מחפש העבודה אל מציאות עולם המשרות הקיים. קיימת גם הכוונה תעסוקתית שלא נעשית על ידי פסיכולוגיים אלא על ידי רכזי כוח אדם בעלי ניסיון רב, הכוונה זאת לא פחות טובה, מאחר ורכזי כוח האדם מכירים את שוק העבודה בצורה הטובה ביותר ותפקידם היום יומי הוא לחבר בין עובדים למעסיקים.
 
אנשים רבים מתפתים לעבוד במשרות שונות בעקבות שיקול התשלום בלבד, החלטה שלעיתים באה על חשבון האושר האישי של העובד. הכוונה מקצועית למחפשי עבודה תחשוף בפני מחפש העבודה את יתרונותיו וכישרונותיו אל מול הדברים שבהם הוא פחות טוב. הכוונה נכונה תדע לנתב את מחפש העבודה אל מקום העבודה המתאים לו ביותר. 
 
על הפונה להכוונה תעסוקתית להיות פתוח ואמיתי בתהליך, הוא צריך לבטא את קשייו ואת לבטיו בכנות. כך ידע המאבחן להתאים את העבודה או את המקצוע הטוב ביותר עבור מחפש העבודה. על אף ההשקעה הנדרשת בתהליך זה ובתשלום עבור שירות זה, זאת השקעה לטווח ארוך. כאמור, בתהליך זה יעזרו למנוע ממחפש העבודה את התסכול והייאוש אשר במעגל הבלתי פוסק של משרות לא מתאימות לו. 

הצעדים הראשונים בעולם הקריירה עלולים להיות די מבלבלים ומלחיצים: האפשרויות רבות ומגוונות, הפרסומות קורצות ומשכנעות, ההורים לוחצים על הכיוון שהכי נראה להם (!) ואתם נמצאים באמצע ולא כל כך יודעים במה לבחור... העניין מתחיל להסתבך כשאתם מבינים שלהחלטה שתקבלו בהווה יש השפעה מכרעת על החיים שלכם בעתיד!

נכון שאתם מכירים את עצמכם הכי טוב בעולם, אבל כיצד תדעו איזה מסלול לימודים או קריירה הכי מתאימים לכישורים וליכולות שלכם? באיזה סוג עבודה תוכלו להפיק את המירב והמיטב מעצמכם? או בקיצור: איך לכל הרוחות בוחרים קריירה?

כדי להתמודד עם צמתי החלטה משמעותיים כאלה, אתם זקוקים למומחה שינחה וילווה אתכם ויעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר. כאן אנחנו נכנסים לתמונה. היועצים המקצועיים של קבוצת תימה בשילוב עם כלי האבחון וההערכה המתקדמים בענף, יסייעו לכם לזהות את הגורמים שמניעים אתכם, ולתכנן בחכמה את הקריירה שלכם. כך תדעו איזה מסלול הכי מתאים ליכולות ולשאיפות שלכם ותוכלו ליצור לעצמכם קריירה נכונה ומבטיחה.

אז מה כולל הייעוץ שלנו?

  •  שיחת עומק עם פסיכולוג.
  •  מבדקי כישורים, מבחנים אישיותיים ומיפוי הנטיות המקצועיות.
  •  פגישות ייעוץ ומשוב - שיחה עם פסיכולוג מייעץ בהתאם לתוצאות המבחנים, לכישורים ולמוטיבציות.
  • מיפוי אישיותי והכוון מקוון באמצעות כלי האבחון המתקדם ביותר בענף, ה-Analyzer.

להתייעצות ראשונית חינם צור קשר בטלפון: 09-9578787