סוגי אבחונים

 מערכי אבחון אישיותיים המותאמים במיוחד לתרבות הארגונית שלך לפי תפקידים ודרגים 

מערכי האבחון המקצועיים של קבוצת תימה חושפים את הרבדים העמוקים ביותר היוצרים את מבנה האישיות של המועמדים לאיוש משרות בארגון, ומספקים למקבלי ההחלטות מידע מקיף, ברור וממוקד עליהם. נסיון וידע רב שנים של מומחי הגיוס שלנו, בשילוב עם כלי האבחון המתקדם ביותר הפועל בענףה-Analyzer, יוצרים עבורכם תמונה בהירה ומדויקת, שתמנע מכם לבזבז משאבים על האדם הלא נכון.

ככל שמדובר במשרה בכירה יותר בארגון, וככל שמדובר ביותר תפקידים שאינם מאוישים, כך גובר הצורך לקלוט מהר לשורות הארגון עובדים  איכותיים, שישתלבו בו ביעילות ויתמידו במערכת לאורך זמן. כידוע, תהליך חפוז המסתיים בהחלטה שגויה בגיוס עובד, כרוך בהוצאות כבדות ומשמעותיות עבור הארגון - החל מהכשרות יקרות עבור עובדים שבסופו של דבר לא מוכיחים את עצמם, ועד למצב של גרימת נזק ממשי וסכנה לארגון.

כך למשל, גיוס איש מכירות בעייתי עלול להסתיים באיבוד לקוח חשוב ובירידה בהיקף המכירות. למרבה הצער, עלות הטעות גבוהה ביותר כאשר מדובר בגיוס מנהל בכיר, שהשפעתו היא חוצת ארגון,  ואיוש שגוי עלול להתבטא לא רק בנזקים כספיים.

מקצועיות והעמקה

לאורך השנים, צברה קבוצת תימה מוניטין רב ומומחיות בתחומי הגיוס והאבחון, המתבטאים במספר הלקוחות הגדול של הקבוצה, הנמנים על החברות והגופים המובילים במשק. בתימה חוברים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בהם פסיכולוגים, יועצים ארגוניים, מאבחנים ואנשי מחקר ליצירת תמונה מקיפה ומדויקת אודות המועמדים.
תהליך האבחון שלנו הינו תהליך מקצועי ומעמיק, הנשען על המתודולוגיה המנצחת שפיתחנו במשך שנים רבות וכוללת, סימולציות ייחודיות, ראיונות, מבדקי אישיות וכישורים בשילוב עם כלי סינון ומיון ממוחשבים. בתהליך
 האבחון משולבים מומחים ממספר דיסציפלינות מקצועיות : הפסיכולוגיה הקלינית (עומק אישיותי), הפסיכולוגיה התעסוקתית (התאמה לתפקיד) והייעוץ הארגוני (התאמה לתרבות הארגון), כדי לקבל תמונה מלאה ומדויקת יותר להשמה עם תוצאות טובות.

מערך האבחון

מערך האבחון המתקדם של  קבוצת תימה מציע לכם מגוון מבחני התאמה מסורתיים וחדשניים לאבחון המדויק והמקצועי ביותר שעולם הגיוס מציע כיום. כדי להשיג דיוק והתאמה מרביים פיתחנו מספר מערכי אבחון שונים, המותאמים באופן ספציפי לתפקידים ודרגים שונים בארגון. בסיום התהליך נספק לכם חוות דעת מקצועית על המועמדים המתאימים ביותר, הכוללת גם המלצות להמשך קליטה מוצלחת בתפקיד ובארגון.

מבחנים אישיותיים

מבחנים פסיכולוגיים שנועדו לבחון את היציבות הרגשית והמאפיינים האישיותיים של המועמד ובהם, עצמאות, אחריות, יוזמה ועוד, והתאמתם לדרישות התפקיד והארגון.

סימולציות 

סימולציות ניהוליות ייחודיות ובלעדיות המיועדות לתפקידי מטה ולתפקיד ניהול. כוללות סיטואציות מעולם התוכן של מנהלים עם דגש על יכולת המועמד לגלות עמדה, תוקף אישי,, ראיה כוללת, יכולת ליזום, להוביל ולקדם תהליכים ואנשים.

סימולציות משא ומתן ומכירות

מיועדת לאנשי מכירות ומנהלי מכירות, וכוללת סיטואציה עסקית מעולם התוכן המסחרי - מכירתי. הסימולציה מדמה מצב בו על המועמד לקדם מהלכים שיסייעו לו לעמוד ביעד שהוצב לו, תוך הפגנת יכולות כגון, ניהול מו"מ, שכנוע, תמרון והתמודדות עם קונפליקט, נחישות, יוזמה וטיפול בהתנגדויות. הסימולציה מאפשרת לאמוד בין היתר הבנה מסחרית, כושר שכנוע, התמדה, אמביציה ועוד.

ראיון עומק

ראיון אישי המתבצע על ידי צוות הפסיכולוגים המנוסה של המכון, הצולל לעמקי מבנה האישיות של המועמד.

מרכז הערכה לתפקידים זוטרים ודרגי ביניים

מפגש קבוצתי הבוחן בזמן אמת יכולות שקשה לבטא ולבחון בראיון, הכוללות בין היתר: יכולת עבודה בצוות, מנהיגות, יצירתיות, רצינות, בטחון עצמי, יכולת קבלת החלטות, התמודדות עם קונפליקטים, לחץ, מצבי חוסר וודאות ועוד. 

במרכז ההערכה של קבוצת תימה נבדקת מידת התאמתם של המועמדים לתפקיד ספציפי בארגון. בנוסף על הצוות המקצועי של הקבוצה, משתתפים בתהליך ההערכה גם נציגי הארגון (מנהל משאבי אנוש / מנהל גיוס העובדים) אשר לוקחים חלק פעיל בקבלת ההחלטה אודות כל אחד מהמועמדים. בסיום שלב זה, מועמדים שהשיגו ציונים גבוהים וזוהו כבעלי פוטנציאל גבוה יעברו להמשך אבחון מעמיק.

מרכז הערכה פרטני לבכירים

כחלק מתהליך האבחון הדינאמי, פיתחה קבוצת תימה מרכז הערכה פרטני המותאם למועמדים לתפקידים בכירים. את מרכז ההערכה לבכירים מנהלים בכירים בקבוצה, בשיתוף עם המנהל הרלוונטי בארגון.
תהליך ההערכה מותאם באופן ייחודי למועמד בודד, ומכיל סימולציות ומצבי קושי מגוונים היוצרים אנלוגיה למציאות הארגונית. הסימולציות נקבעות על פי עולם התוכן הרלוונטי ומבוססות על פעילויות, עיסוקים ואירועים מרכזיים וקריטיים להצלחה או לכישלון בתפקיד.

מערך מבדקי כישורים ממוחשב

מגוון של מבחנים ממוחשבים, המספקים מידע אודות סגנון התפקוד של המועמד וכישורים ספציפיים הנחוצים לביצוע התפקיד כגון, יכולת טכנית, הבנת הוראות, בקיאות בשפות זרות ועוד. המערך נבנה בהתאמה ספציפית לדרישות התפקיד וכולל:

  • מבחני כישורים שכליים - אומדים את יכולותיו הקוגניטיביות של המועמד, אינטליגנציה כללית, כישורי למידה, התמודדות עם עומס מידע, גמישות מחשבתית, יכולת היסק ועוד.
  • מבדקים אדמיניסטרטיביים - בוחנים ריכוז, אבחנה בין פרטים, הבנת הוראות ויסודיות לצד זריזות ביצוע ועמידה בהספקים.
  • הסחת קשב - מעבר בין משימות ויכולת התמודדות עם מספר מטלות במקביל.
  • יכולת מילולית - אוצר מילים, הבנת הנקרא, וכושר התנסחות.
  • יכולת מתמטית - הבנה מתמטית, גישה חשבונית, שימוש בארבע פעולות החשבון הבסיסיות.
  • הבנה כלכלית - ניתוח נתונים מספריים, הסקת מסקנות מתרשימים וגרפים.
  • אנגלית – שליטה בשפה האנגלית באמצעות בחינת היכולת בתחומי הבנת הנקרא, אוצר מילים ותחביר.
  • תפיסה טכנית - הבנה של עקרונות מכאניים-טכניים בסיסיים, תפעול מכונות פשוטות, כלים וידע בסיסי בחשמל. 
  • שאלון אישיות - כולל מדדים בין-אישיים, תוך-אישיים ואחרים (כגון דומיננטיות, אחריות, שליטה עצמית, קונפורמיות ועוד(.
  • מבדק אמינות ויושרה - מבדק תוקף הבודק את מהימנותם ואמינותם של מועמדים לתפקידים רגישים, כגון תפקידים ביטחוניים, ניהול כספים ותפקידים הדורשים הפגנת עצמאות מצד המועמד. המבדק תוכנן כך שיאפשר לזהות מראש עובדים העלולים למעול באמון הארגון, ובודק בין היתר: נאמנות, אמינות דיווח, פוטנציאל לגניבה ושוחד, התמכרויות ויציבות רגשית.