ביצוע מבחני מיון לעבודה ותהליכי השמה בארגון ביום אחד

בעולם גיוס העובדים נהוג לעשות שימוש בכלים שמטרתם לעשות סדר בערימת קורות החיים על מנת לבחור במועמד בעל ההתאמה הטובה ביותר לתפקיד. מחפשי עבודה רבים נתקלים בבקשות מעסיקים או חברות השמה לביצוע מבחני מיון לעבודה. מבחנים אלו הם דרך מקובלת ונפוצה בשנים האחרונות בחברות גדולות להשוות בין מועמדים לעבודה כחלק מתהליך גיוס העובדים.

מהם מבחני מיון לעבודה והאם אפשר ללמוד אליהם מראש

יום מבחני מיון לעבודה לרוב נעשה במכון אבחון וכולל בתוכו מספר חלקים. מבחני מיון נפוצים יחסית הם מבחני סימולציות ודינאמיקות קבוצתיות, מבחן בנדר, מבחן ה-TAT הידוע בשם מבחן התמונות וכמובן, הכלי הנפוץ ביותר בהערכת אישיות - ראיון אישי. מטרת מבחנים אלו היא לבדוק את התאמת המועמד למשרה ולארגון.  במהלך יום כזה תיבחנו מבחני אישיות וייבחנו כישוריכם.
 
אין אפשרות "ללמוד מראש" למבחנים אלו מכיוון שהם מורכבים ממספר רב מאוד של פרמטרים המרכיבים את הדו"ח הסופי, אך אפשר לבצע הכנה מנטאלית למבחנים. הבנת מטרתם תקל את הלחץ ואת החרדה. חשוב להירגע ולהביא את עצמכם לידי ביטוי תוך אמונה בעצמכם ובהתאמתכם לתפקיד. חשוב לציין שהסתרת חסרונות או דברים פחות חיוביים בדרך כלל לא תצליח במבחני מיון לעבודה, לכן אין צורך להסתיר אותם.

טיפים ליום המבחנים

חשוב להרגיש טוב ולהיות בטוחים בעצמכם. לבוש אלגנטי ונוח משדר מקצועיות אך גם גורם לנבחן תחושת ביטחון אותה הוא משדר לסביבתו.  זכרו, אין בושה בלהתרגש או בלא להיות רגועים, כל אדם תחת עין בוחנת נלחץ. הדרך הטובה ביותר לשחרר לחץ זה הוא פשוט לדבר. תקשורת בריאה וחשיפת הלחץ יציגו את הנבחן באור אנושי ויעוררו אמפתיה כלפיו.
מטרת מבחנים אלו הם לא להפוך את הנבחן למישהו שהוא לא. יש להימנע מיצירת תמונה שונה ואידיאלית של הנבחן. חשוב להישאר אמיתיים ולנסות להביא את עצמכם לידי ביטוי.
 
יש להקפיד על הימנעות מתוקפנות, מביטול דברי שאר החברים לקבוצה ומהרמת קול. ובכלל, יש להימנע ככל האפשר מחיכוכים עם שאר החברים לקבוצה. מבחני מיון לעבודה שמים דגש על האדם האינדיבידואלי ולכן השתדלו להביא את עצמכם לידי ביטוי, להשמיע את דעתכם ולנסות לשכנע את שאר חברי הקבוצה בצדקת דרככם בנועם ותוך נימוס מרבי. 
 
קצת על השירותים שלנו:
 

גיוס בכירים ודרג ביניים בארץ
גיוס מנהלים בכירים ודרג ביניים עבור הארגון עשוי להיות משימה לא פשוטה. במקום לאבד משאבים יקרים פנו עוד היום לקבוצת תימה, ותוכלו לאייש את המשרה המבוקשת בלי לבזבז זמן מיותר, בשלושה שלבים פשוטים:

איתור
הגדרת פרופיל ופרסום משרה.
חיפוש מועמדים באמצעות כל צינורות האיתור הקיימים.

אבחון
ניהול תהליכי אבחון והערכה מעמיקים בעזרת כלי האבחון השונים: מרכזי הערכה, מבחני אישיות עמוקים (כישורים, אמינות ועוד), ראיונות עומק - וכל זאת ביום אחד בלבד!
התאמה מדויקת של המועמד לארגון באמצעות הANALYZER- -  כלי אבחוני חדש, מהפכני ומדויק, המאתר מועמדים לפי מידת התאמתם לתרבות הארגונית הקיימת.

השמה
יצירת חוות דעת מקיפות, וקיום דיון משותף עם הגורמים הרלוונטיים בארגון.
סיום התהליך עם תחילת העבודה בארגון.

מרכז הערכה פרטני לבכירים
כמענה לצורכי לקוחות רבים, נעשה שימוש במרכז הערכה התנהגותי כהליך אבחוני דינאמי גם במצבים בהם יש מועמד אחד או מועמד בכיר. לשם כך פיתחנו מרכז הערכה התנהגותי-פרטני.
מרכז זה מנוהל בידי מעריכים בכירים יחד עם המנהל הרלוונטי מהארגון. ההליך מותאם באופן ייחודי למועמד בודד ומכיל סימולציות ומצבי קושי מגוונים היוצרים אנלוגיה למציאות הארגונית. הסימולציות נקבעות על פי עולם התוכן הרלוונטי ומבוססות על פעילויות, עיסוקים ואירועים מרכזיים וקריטיים להצלחה או לכישלון בתפקיד.

התאמה לתרבות ארגונית
שיטה חדשנית מבוססת מחקר מעמיק, הממפה בקלות ובמהירות את ה-ד.נ.א של הארגון ומזהה את  הערכים והמוטיבציות הנמצאים בבסיסו. השיטה משרטטת את פרופיל העובדים המצטיינים בארגון ומאפשרת בעזרתו לאתר את המועמדים בעלי פוטנציאל ההצלחה הגבוה ביותר 

 
לקבוצת תימה מאגר ענק ומאובחן של בכירים שנוכל להתאים עבור הארגון, לפי הגדרות המשרה והתרבות הארגונית.