התאמת מועמדים לתרבות ארגונית

גלו את הדנ"א הארגוני

נהלו את ההון האנושי בארגון באמצעות השיטה המהפכנית של קבוצת תימה, המשתמשת בכלי בקרה ומדידה חדשניים
ובהם ה-
Analayzer, כלי האבחון המתקדם בעולם, המסייעים לנהל את המשאב החשוב ביותר של הארגון – האדם. 
השיטה המנצחת שלנו אשר מבוססת מחקר מעמיק, ממפה בקלות ובמהירות את ה-ד.נ.א של הארגון ומזהה את
 הערכים והמוטיבציות הנמצאים בבסיסו. השיטה מזהה וחושפת את פרופיל העובדים המצליחים בארגון, ומאפשרת בעזרתו לאתר את המועמדים בעלי פוטנציאל ההצלחה הגבוה ביותר לקידום ולקליטה.

כלי האבחון המתקדמים שלנו יספקו לכם תמונה עדכנית וברורה של מצב העובדים בארגון וישפרו באופן ניכר את תחומי הליבה הבאים:

  • קבלת החלטות
  • ניהול שינויים
  • פיתוח צוותים
  • ניוד עובדים
  • קליטת עובדים חדשים
  • בחירת מסלולי קידום למנהלים
  • הנעה ושימור עובדים
  • ניהול טאלנטים
  • פיתוח, צמיחה ושיפור הביצועים

דו"חות מעמיקים ומקיפים, הרלוונטיים ליחידות שימור ארגוניים, יספקו לכם את כל המידע הנחוץ לקבלת החלטות מושכלות ויאפשרו לכם לנהל את העובדים בארגון באופן יעיל וחכם. 

התאמה לתרבות ארגונית באמצעות ה-ANALYZER

שיטה חדשנית מבוססת מחקר מעמיק, הממפה בקלות ובמהירות את ה-ד.נ.א של הארגון ומזהה את הערכים והמוטיבציות הנמצאים בבסיסו. ה-ANALYZER משרטט את פרופיל העובדים המצטיינים בארגון , מנתח באופן יסודי את מאפייני המועמד ובודק את מידת ההתאמה שלהם. כך מאפשר ה-ANALYZER לאתר את המועמדים בעלי פוטנציאל ההצלחה הגבוה ביותר.

מהו כיול ארגוני

כיול ארגוני מתבצע כאשר אנו רוצים להגדיר את התרבות של הארגון. משמעות הכיול הארגוני הוא מילוי של כלי האבחון "האנלייזר", על ידי מדגם עובדים מצטיינים מארגונן (גודל המדגם מותנה בגודל הארגון).

כיצד מבצעים כיול ארגוני?

הכיול הארגוני מתבצע און ליין באמצעות האינטרנט. לכל ארגון מסופקות הרשאות לעובדיו, בהתאם לגודל המדגם שנקבע. באמצעות הרשאה זו העובד נכנס לאזור מיוחד האתר של TemaJobs  וממלא את "פירמידת המאפיינים". כלי אבחון זה הינו קצר וידידותי למשתמש ודורש שיבוץ של 40 תכונות מעולם העבודה בדומא להרכבת פאזל הכולל 40 חלקים.  העובד יכול לבצע את כלי האבחון בכל שעה, דרך המערכת הארגונית או בזמנו החופשי בבית. 

מה התוצאות של כיול ארגוני?

לאחר  שהסתיים הכיול הארגוני, צוות של תימה יציג בפניך את פירוט רחב של הממצאים והתרבות של המצטיינים בארגונך.  ממצאים אלו חשובים להתאמת העובד לארגון. כל עובד שתאתר באמצעות Temajobs  יושווה לתרבות בארגונך, ותוכל לקבל מידע לא רק על כישורי המועמד אלא גם על התאמתו לתרבות של המצטיינים ארגונך.  המידע מופיע און ליין במערכת, ובלחיצת כפתור הנך מקבל משוב על המועמד. 

אם לא ביצעת כיול ארגוני, תוכל עדיין לקבל משוב על המועמד. המשוב של המועמד יכיל את 3 התכונות הדומיננטיות שלו בעולם העבודה ו 3 התכונות הפחות דומיננטיות שלו בעולם העבודה. לחלק מן התפקידים המוצעים קיימים פרופילים גנרים אותם הצלחנו לזהות לאחר מחקר מקיף. במידה והמשרה המוצעת מתאימה לתפקיד גנרי תקבל גרף על התאמתו לתפקיד זה

לפרטים נוספים נשמח לעמוד לרשותך  בטלפון 09-9578787